Page 5, 5th June 1953

5th June 1953
Page 5
Page 5, 5th June 1953 — Canon George
Close

Report an error

Noticed an error on this page?
If you've noticed an error in this article please click here to report it.

Tags


Share


Related articles

Changes In The Westminster Diocese

Page 14 from 5th March 1937

New Director For Crusade

Page 7 from 23rd January 1948

Reorganised Crusade

Page 5 from 20th December 1963

Bishop Harvey Retires

Page 1 from 13th July 1990

Young Crusaders' Rally On Good Shepherd Sunday, May 1

Page 14 from 22nd April 1938

Canon George

After 16 years service with the Crusade of Rescue. Canon Bernard George has resigned his position as chief administrator. The Cardinal has appointed Canon Charles Flood to succeed him. 'This change w ill take effect in August.




blog comments powered by Disqus